Вебінар: “Проблемні” різниці з податку на прибуток

Вебінар: “Проблемні” різниці з податку на прибуток

Придбати

 

ПРОГРАМА ВЕБІНАРУ:

 

1. Хто застосовує різниці з податку на прибуток? Кому дано право на відмову? Та від яких різниць можна відмовитися, а які – працюють?

 

2. «Логіка» різниць. Їх умовний поділ на групи. Проблемні різниці.

 

3. Перенесення збитку минулого року як різниці. Числові приклади. Особливості для колишніх єдинників 2%.

 

4. Різниця за бюджетними грантами. Чи є різниці за грантами від держави, за кредитами «5-7-9»?

 

5. Різниці за перехідними операціями «з єдиного податку – на загальну систему». Нова редакція різниць від 01.08.2023 та нові рядки в додатку РІ.

 

6. «Амортизаційна» різниця. Особливості податкової амортизації. МНМА – без різниць.

 

7. Різниці за резервами. Винятки.

 

8. «Подарункова» різниця. Як від статусу отримувача подарунка залежить дія різниці? Числові приклади при подарунках неприбутковим організаціям, неплатникам податку на прибуток, нерезидентам. Списання безнадійної дебіторки – який зв’язок з «подарунковою» різницею.

 

9. Чи діє різниця за допомогою ЗСУ в період воєнного стану? Які винятки передбачено та яких товарів, послуг, операцій стосується? Зміни 2023 року. Роз’яснення ДПС.

 

10. «Штрафна» різниця. Умови запуску різниці за цивільними штрафами: визнання штрафу та статус контрагента мають значення. Різниця за податковими, валютними, трудовими штрафами – коли фіксувати: на дату нарахування, отримання ППР, акту, чи на дату сплати?

 

11. Дві різниці за роялті: річна та квартальна. Як працює «метод виключення»: не оподатковується в країні нерезидента, права вперше не зареєстровані в Україні. Числовий приклад обчислення різниці. Винятки.

 

12. Різниця за дивідендами отриманими. Як від методу обліку інвестиції та частки участі залежить різниця.

 

13. «Процентна» різниця. «Тонка капіталізація» – що це таке та як працює. Відокремлений облік капіталізованих процентів: як вести та кому це потрібно. Числовий приклад.

 

14. 30% різниця за імпортом. Придбання товарів, послуг у яких нерезидентів загрожує різницею? Які є винятки та що потрібно зробити, щоб ними скористатися?

 

15. 30% різниця за експортом. Продаж яким нерезидентам може призвести до збільшувальної різниці в 30%? Умови застосування та винятки.

 

16. Ділова мета в операціях із нерезидентами: коли це важливо.

 

17. 30% різниця за купівлею товарів, послуг у неприбуткових організацій. Як обсяг операцій впливає на застосування 30% різниці. Винятки для придбань у бюджетних організацій. Числові приклади.

 

Тривалість: 11:00 – 12:30 (1,5 години)

Заявка на участь