Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/languages//uk.mo) is not within the allowed path(s): (/var/www/kit2005:/usr/lib/php5:/usr/lib/php:/usr/bin/php) in /var/www/kit2005/kit2005.com.ua/wp-includes/l10n.php on line 741
ПЕРВИННІ ДОКУМЕНТИ: останні зміни, типові помилки, судова практика | KIT2005 ПЕРВИННІ ДОКУМЕНТИ: останні зміни, типові помилки, судова практика | KIT2005
ПЕРВИННІ ДОКУМЕНТИ: останні зміни, типові помилки, судова практика

ПЕРВИННІ ДОКУМЕНТИ: останні зміни, типові помилки, судова практика

 

Лектор – Галина МОРОЗОВСЬКА – провідний бухгалтер-експерт компанії «Smile бухгалтерія». Автор понад 700 публікацій із податку на прибуток, бухгалтерського обліку, зовнішньоекономічної діяльності, ПДВ. Понад 10 років професійного досвіду роботи в бухгалтерських виданнях.

 

 

ПРОГРАМА ВЕБІНАРУ:

 

Який документ є первинним? Коли рахунок-фактура може бути первинним документом? Чи може договір виконувати роль первинного документа?

 

Значення первинного документа для податкового обліку.

 

Дата складання. Чи можна складати первинний документ на будь-яку дату? Чи можна оформити у вихідний, неробочий день? Чим загрожує складання первинки не під час господарської операції чи відразу по її завершенню, а пізніше? Яка дата податкових зобов’язань із ПДВ за послугами, якщо акт складено пізніше дати надання послуг? Що з податковим кредитом у такій ситуації? Електронні документи. Що вважати датою їх оформлення?

 

Хто може складати та підписувати первинні документи? Чи треба затверджувати перелік таких осіб? Чи може особа підписувати первинні документи, перебуваючи у відпустці, відрядженні? Чи можна використовувати символ «ꞌ» у ситуації, коли документ підписує особа, яка заміняє відповідальну? Які нові вимоги до підписання первинних документів за когось прописано в ДСТУ 4163:2020?

 

Форма первинних документів. Чи обов’язково використовувати типові форми? Як правильно затвердити власно розроблені форми первинних документів?

 

Обов’язкові реквізити:

–  назва документа (форми);

–  дата складання;

–  назва підприємства;

–  зміст та обсяг господарської операції. Чи можна при наданні послуг обійтись загальними фразами, чи треба розшифровувати? Рекомендації суддів і позиція Мінфіну. Чи можна вказувати спецкоди (партномер) товарів, а не їхні назви?

–  одиниця виміру. Нові правила Наказу No88 щодо одиниці виміру. Чи у всіх документах треба вказувати вартісний вираз, чи можна обмежитися лише натуральним? Треба в подорожніх листах зазначати використання не лише в літрах, а й у грн.?

–  посади осіб, відповідальних за здійснення госпоперації та правильність її оформлення;

–  особистий підпис або інші дані, що надають змогу ідентифікувати особу. Чи можна використовувати факсиміле? Чи треба писати власне ім’я та прізвище?

 

Печатка – обов’язковий реквізит?

 

Які помилки в реквізитах не є значними (коли первинка з помилками не втрачає свого статусу)? Що каже суд. Немає прізвища особи, яка брала участь у госоперації: чи буде документ первинним.

 

Запізнілі первинні документи: рекомендації в обліку. Роз’яснення Мінфіну та ДПСУ. Як прописати в Наказі про облікову політику правила щодо запізнілих документів?

 

Нові вимоги до ТТН із 01.10.2021 року. Чи обов’язкова ТТН при перевезенні для власних потреб? Нові реквізити. Відповідальність за помилки в ТТН та коли вона загрожує.

 

Відсутність первинного документа: як можна довести наявність операції. Актуальні судові рішення. Відсутня ТТН – ризики. Як довести не безтоварність (реальність) операції?

 

Чи треба складати первинний документ на курсові різниці?

 

Бухгалтерська довідка: у яких випадках вона складається. Коли її застосування може вберегти від питань контролерів?

 

Мова вебінару: українська

Тривалість: 14:00 – 16:00 (2 години)

 

 

РЕЄСТРАЦІЯ

Заявка на участь